nBİGG

nBİGG

nBiGG; TÜBİTAK’ın girişimcilere 150.000 TL’lik hibe desteği sağladığı Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında uygulanan bir ön kuluçka programıdır. TÜBİTAK bu program kapsamında Akıllı Ulaşım, Enerji ve Temiz Teknolojiler, İleri İmalat ve Sanayi 4.0, İletişim ve Sayısal Dönüşüm, Sağlık ve İyi Yaşam ile Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme Ana Tematik alanlarında geliştireceğiniz Teknolojik Ar-Ge iş fikrinize şirketleşmeniz için fon sağlamaktadır.

nüvEGE Kuluçka Merkezi, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı resmi uygulayıcılarından BIGG Anahtar (Gazi Teknokent) ile gerçekleştirdiği resmi işbirliği kapsamında girişimcileri TUBITAK BIGG programına hazırlar. 2017 çağrısında nBIGG olarak destek verdiğimiz 14 girişim takımının tamamı, % 100 başarı ile TUBITAK BIGG programından 150.000 ₺ hibe alarak şirketleşmişlerdir.

Temmuz 2018 itibari ile Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı kapsamında, EGE Teknopark ve nüvEGE Kuluçka Merkezi olarak; genç girişimcilere BİGG-EGE programımız aracılığıyla mentorluk, iş planı hazırlama, girişimcilik kampları, eğitimler ve ön kuluçka hizmetleri sağlayacağız.