MULTİGEN Sağlık

MULTİGEN Sağlık


Firma Açıklaması

MULTİGEN Sağlık Hizmetleri, moleküler genetik kitler konusunda uzun yıllara dayalı tecrübeye sahip bir ekip tarafından 2015’te kuruldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Onay’ın öncülüğünde, Ege Üniversitesi Ege Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyete geçti.

Genetik mutasyonların tanımlanmasında kullanılacak hızlı ve ucuz moleküler genetik tanı kitlerinin Ar-Ge faaliyetleriyle geliştirilmesi alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’de genetiği laboratuvardan günlük hayata çıkarmayı amaçlamakta, üst düzey tıbbi teknik ve bilimsel altyapısı ile biyoteknoloji sektörü başta olmak üzere gelişen ve değişen diğer sektörel ihtiyaçları karşılayabilmek için kurum veya kuruluşlara özel çözümler sunmaktadır.

MULTİGEN moleküler genetik tanı kitleri,  ISO 13485:2012 Tıbbî Cihazlar Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri ve CE-93/42/EEC direktiflerine uygun olarak CE/IVD sertifikasyonlarına sahip kitlerdir.

MULTİGEN, yurt dışından temin edilen moleküler genetik tanı kitlerini Türkiye’de üreterek; erişim maliyetlerini düşürmek, bu alandaki dışa bağımlılığı azaltmak, ve genetik kitlerin kullanımlarının artmasına katkıda bulunmak misyonuyla hareket etmektedir.

Dünyada sadece MULTİGEN’ de üretilen kitler sayesinde de global bir oyuncu olma yolunda ilerlemektedir.

Hedef biyoteknolojinin sağladığı olanakları genele yaygınlaştırılması yoluyla toplum sağlığının iyileştirilmesi ve daha sağlıklı bir topluma ulaşılmasıdır.